Our Staff

Suleyman ERDEM

General Coordinator


1979 doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2001 yılında lisans, Harvard Üniversitesi Kamu Politikaları Bölümünden 2009 yılında yüksek lisans derecesi almıştır. 2002 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde memur olarak kamuda göreve başlayan Erdem, 2003-2004 yılları arasında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak görev yapmış, 2004 yılından itibaren de Başbakanlıkta Uzman Yardımcısı, Uzman ve Tanıtma Fonu Genel Sekreteri görevlerinde bulunmuştur. 2009-2011 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu (DDK)’da Geçici Uzman sıfatıyla YÖK ve ÖSYM’deki denetimlerde görev almıştır.

2012 Aralık ayında kurulan Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM)’ın kurulduğu tarihten 08/10/2019 tarihine kadar başkanlığını yürütmüştür. Akademik çalışmalarını “radikalleşme ve terör” üzerine yürüten Erdem’in; “Cihatçılar; El Kaide ve IŞİD’e Katılanların Hikayesi” isimli yayınlanmış bir kitabı bulunmaktadır.

Dr. Cihangir AKSAKAL

Coordinator of Consulting Department


Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Upenn’den (Amerika Birleşik Devletleri) Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans ve Gazi Üniversitesinden Siyaset Bilimi alanında doktora derecesini almıştır. Akademik çalışmalarını siyasal ideolojiler, siyasal parti ve hareketler üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu konularda yayınlanmış makale ve çalışmaları bulunmaktadır.

Hilmi YURDUSEVER

New York Agent


1969 Düzce doğumludur. 1997 yılından itibaren ABD’nin San Francisco ve New York eyaletlerinde çeşitli şirketlerde Finansal Kontrolör, Müşteri Yöneticisi, Satış ve Pazarlama Danışmanı ve Satış ve Pazarlama Yöneticisi görevlerinde bulunmuştur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Berkeley Üniversitesi, Golden Gate Üniversitesi, New York Üniversitesi ve Fordham Üniversitesinin pazarlama, e-ticaret, interaktif marketing, kâr amacı gütmeyen liderler ve arama motoru optimizasyonu konulu sertifika programlarını tamamlamıştır. İngiltere’nin Northampton ile ABD’nin San Francisco (CA) ve St.Louis (MO) şehirlerinde uzun süreli bulunmuş olup halen New York Brooklyn’de ikamet etmektedir. Türk ve Amerikan vatandaşlığına sahiptir.

Kursad ORNEK

Coordinator of Foreign Trade Department


08 Haziran 1985 Konya doğumludur. Aslen Kırım Türkü bir ailenin çocuğu olup ailesi 19. yy sonlarında ve 20. yy başlarında Kırım’dan Türkiye’ye göç etmiştir.

İlkokulu Konya Mehmet Nuri Küçük Köylü İlkokulunda, ortaokulu Konya Cumhuriyet Lisesi’nin orta kısmında tamamlamıştır. Konya Selçuklu Anadolu Lisesinde İngilizce ve Almanca dil eğitimi almıştır.

Üniversite için küçüklükten beri büyüklerinden dinlediği ve ata toprakları dediği Kırım’a gitmiş 1 yıl Kırım Tatarlarının kurmuş olduğu Kırım Devlet Mühendislik ve Pedagoji Üniversitesinde Rusça hazırlık eğitimi almıştır. Hazırlık sınıfı tamamladıktan sonra Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerinden olan Tavriya Milli Üniversitesinde Rus dili ve Edebiyatı lisans ve yüksek lisans eğitimi almıştır.

Çocukluğundan beri Kırım Türk Dernekleri içerisinde yer almış olup, Kırım’da da faaliyetlerine devam etmiştir. Eğitim gördüğü süre boyunca Batı Avrupa Kırım Tatarları Dayanışma ve Kültür Merkezi’nin Kırım Temsilcisi olarak KTMM’de ve diğer Kırım Türk kuruluşlarında görev almıştır.

Ukrayna’da bulunduğu süre boyunca Türk firmalarına danışmanlık hizmeti vererek, Türk şirketlerinin Ukrayna yasalarına uygun olarak yeniden tescil edilmesi, ürün pazarlanması ve ikili görüşmelerde yer almıştır.

2011 yılında Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak işe başlamış, 2013 yılında kendisi gibi aslen Kırım Türkü olan Ukrayna vatandaşı eşiyle evlenmesi üzerine 2014 yılında öğretim görevliliğinden ayrılarak Ankara’ya yerleşmiştir.

2015-16 yıllarında Haliç Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Rusça ders vermiştir.

2015 yılında Anadolu Üniversite Kamu Yönetimi ve 2017 yılında Adalet ön lisans eğitimi almış olup, Uzlaştırmacı sertifikasına sahiptir.

Türkiye’ye döndükten sonra birçok firmaya Rusya, Ukrayna başta olmak üzere eski SSCB ülkeleri hakkında ticari ve siyasi danışmanlık vermekte olup Rusça Ukrayna yeminli tercüman ve Adli Tercüman Bilirkişidir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Örnek, Rusça, Ukraynaca, İngilizce ve temel seviyede Almanca bilmekte olup, Türki dillere de (Azerice, Özbekçe, Türkmence, Kırım Tatarca) hakimdir.

Ayhan BILGILI

Coordinator of Research Department

Menu